Рівненської міської ради

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №8

Тематичні заняття, розваги до Всесвітнього дня театру 27.03.2023

«Театральна вистава розкриває перед дитиною весь світ засобами мудрої та вічної казки, розвиває творчі здібності особистості, а найголовніше, виховує справжню людину».
С. Русова

27 березня в закладі дошкільної освіти пройшов тематичний день до Дня театру. Педагоги провели тематичні заняття та різноманітні театралізовані ігри з використанням різних видів театру.

Тематичний тиждень «Шевченківські дні» 6-10 березня 2023

В перші дні березня вся Україна традиційно відзначає річницю з дня народження славетного українського кобзаря Тараса Григоровича Шевченка. Протягом тижня діти продовжили знайомитись із творчістю Великого Кобзаря, читали та вивчали вірші, розглядали та малювали малюнки за його творами.

Заняття доброти «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин» 01.03.2023

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №8 долучився до проведення ІІ Міжнародного заняття доброти про гуманне та відповідальне ставлення до тварин та до збору кормів для безпритульних тварин.

У ці складні часи нашим дітям як ніколи потрібні душевний спокій, позитивні емоції, безтурботність та доброта. Традиційним джерелом таких почуттів є Заняття доброти присвячене чотирилапим улюбленцям.

   

День народження Лесі Українки 2023

   

 

27 лютого Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №8 відзначив день народження великої української поетеси Лесі Українки (25.02.23). 
Вихователі розповідали дітям про нелегке життя письменниці, її любов до України, звичаїв та традицій нашого народу.

Педагогічна рада №3 (22.02.2023)

 22 лютого в Закладі дошкільної освіти (яслах-садку) №8 відбулась педагогічна рада №2
за темою "Розвиток творчих здібностей дошкільників через використання фольклору в театралізованій діяльності".

Вихователі усіх груп представили дидактичні ігри та матеріали з художньо-мовленнєвого розвитку дошкільників.

Міжнародний день рідної мови 2023

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи відзначають Міжнародний день рідної мови. За час свого існування воно вже стало традиційним, адже це один з тих днів,коли кожен має змогу відчути себе частиною свого великого народу.

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №8 теж долучився до відзначення Дня рідної мови. 
У садочку були проведені тематичні заняття метою яких було розкрити всю красу та багатство української мови
.

Колективний перегляд заняття "Киця Мура де ти була?"в гр.№4

Колективний перегляд заняття з художньо-мовленнєвого розвитку в групі дітей молодшого дошкільного віку "Киця Мура де ти була?".

Метою заняття було продовжувати знайомити дітей з творами усної народної творчості; спонукати промовляти та обігрувати знайомі потішки; вивчити нову українську потішку; розвивати мовлення, пам'ять, увагу, мислення, виховувати у дітей інтерес до усної народної творчості.

Підготувала і провела вихователь І категорії Цап Олена Яношівна.

Колективний перегляд заняття "Така знайома - незнайома казка" гр.№2

Колективний перегляд інтегрованого заняття з пріоритетом мовленнєвого розвитку, художньої літератури "Така знайома - незнайома казка" в старшій групі №2.
Метою заняття було навчати дітей складати творчу розповідь за мотивами українських народних казок за допомогою опорних слів; закріпити вміння впізнавати знайомі казки; розвивати літературно-мовленнєві творчі здібності у дошкільнят; виховувати чуйність у дітей, повагу й любов до рідної мови, надбань свого народу.
Підготувала і провела вихователь І категорії Гомон Ольга Вікторівна.

Свято Стрітення 2023

В народі свято Стрітення вважають святом зустрічі зими з весною. Говорять, що у лютому сонце йде на літо, а зима – на мороз. Саме у цей день зима з весною змагаються, і котра з них переможе, та й буде до кінця місяця панувати.  Напередодні Стрітення жінки випікали печиво у вигляді жайворонків і давали їх дітям, щоб ті віднесли у садок. Люди вважали, що це птахи на своїх крилах з далекого вирію приносять весну, проганяють люту зиму. А називали випечених із тіста пташок жайворонками, бо за давніми легендами вважалося, що ця пташка народилася із сонячного жару.

День Соборності України 2023

22 січня відзначається День соборності України – одне зі знакових свят українського державотворення після Дня незалежності. Це свято символізує єдність українських земель і відіграє значну роль в історії нашої країни. Саме цього дня у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року.

В нашому закладі дошкільної освіти також відзначали День Соборності України.  З дітьми дошкільних груп були проведені тематичні заняття  «Україна – єдина країна», що сприяли  поглибленню знань вихованців про історію виникнення свята, вихованню у дошкільників почуття єдності та розуміння того, що разом ми здатні подолати всі труднощі. Діти ознайомилися з поняттями «єдина», «незалежна», закріпили знання про символи рідної держави, читали вірші, малювали патріотичні емблеми.  

Цикл новорічно-різдвяних свят 2023

Коли приходять Різдвяні свята на землі запановує мир, а серця сповнюються доброю волею. Не забувають шанувати звичаї українського народу у нашому садочку. Кульмінацією святкових дійств був вертеп з Різдвяною зіркою, що прославляв свято, господарів та веселив присутніх. Всі учасники святкових дійств отримали задоволення та чудовий настрій.

Святкові дійства до Дня Святого Миколая та Нового Року 19-20.12.2022

   

19-20 грудня відбулись святкові дійства до Дня Святого Миколая та Нового Року в усіх групах ЗДО. Цікаво продумані сценарії, музичний супровід створили святкову атмосферу, забезпечили гарний настрій та залишили чудові враження дітям. Всі діти були одягнені у гарні маскарадні костюми, мали образи казкових героїв. Малюки грали в ігри, танцювали, розповідали вірші та співали пісні. Святкові дійства завершились та залишили по собі радісний настрій, веселощі, спогади діткам на цілий рік. В кінці свята малята отримали новорічні подарунки.

Андріївські вечорниці 2022

 

Вихователі ЗДО №8 продовжують знайомити дітей із зимовими звичаями та традиціями українців.

13 грудня – узагальнили та поглибили знання своїх вихованців про обряди пов’язані з Андріївським
святковим комплексом: ритуальним приготуванням вареників, випіканням калити, грою «Калита».

День української хустки 2022

  День української хустки — неофіційне щорічне свято, що відзначається 7 грудня.
Свято започатковане в Україні в 2019 році. 
Сьогодні вкрай важливо відроджувати традиції та звичаї, берегти нашу культурну спадщину тому, ми також
долучилися до святкування Дня української хустки.

День Збройних Сил України 6.12.2022

6 грудня в ЗДО №8 пройшли тематичні заняття до Дня Збройних Сил України.
Вихователі формували уявлення дітей про Українську армію, про наших захисників.
Педагоги приділили значну увагу виховуванню любові до своєї країни, поваги до тих людей,
які її захищають.


Педагогічна рада №2 30.11.2022

30 листопада в Закладі дошкільної освіти (яслах-садку) №8 відбулась педагогічна рада №2
за темою "Виховання патріотичних почуттів як база для формування світогляду та розвитку
загальнолюдських цінностей".

 

Колективний перегляд занять 29.11.2022

Колективний перегляд інтегрованого заняття з пріоритетом ознайомлення з соціумом (малювання)  "Червона калина" в молодшій групі№4.
Провела вихователь "спеціаліст І категорії" Інна Ряба.

 Колективний перегляд інтегрованого заняття з пріоритетом ознайомлення з соціумом (художня література) "Українці дружні люди, друзі є у них повсюди" в середній групі №3. 
Провела вихователь "спеціаліст І категорії" Олеся Степчин.

"Безпечна година" 18.11.2022

   18 листопада 2022р. в нашому закладі дошкільної освіти відбувся навчально-розвальний захід "Безпечна година", який провели для дошкільнят рятувальники ДСНС та співробітники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в Рівненській області.

Тиждень безпеки дорожнього руху 7-11 листопада 2022

З 7 по 11 листопада 2022р. було проведено Тиждень безпеки дорожнього руху, метою якого є формування у дітей дошкільного віку навичок обачної поведінки на дорогах, поглиблення та уточнення знань про транспорт, як об’єкт підвищеної небезпеки, ознайомлення з правилами дорожнього руху для пішоходів, формування навичок поведінки в громадському транспорті, спонукання дітей до свідомого розуміння наслідків необачної поведінки на дорогах.

День української мови та писемності 2022

 

 Рідна мова – найяскравіший вияв національного буття народу, його головна духовна скарбниця. Вона є могутнім природним засобом об’єднання людей. Через мову народ передає з покоління в покоління свою мудрість і славу, традиції і культуру. Оволодіваючи рідною мовою, дитина пізнає свій народ, його характер, культуру, історію та думки.

Заняття з мінної небезпеки

7 листопада у нашому закладі дошкільної освіти було проведено заняття з мінної небезпеки з дітьми
середньої групи №3 та старшої групи №2. Заняття провів тренер з мінної небезпеки ГО "Проліска" Олександр Бурдюк.